НОВИНИ

Медичній реформі бути

pic 2017-06-09 pic 18:29:02

8 червня 2017 року Верховною Радою України прийнято за основу урядовий законопроект № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».

Народні депутати мають намір запровадити систему державного соціального медичного страхування. Обсяг медичних послуг та лікарських засобів, вартість яких покривається страхуванням та ступінь покриття, закріплюється на рівні закону в державному гарантованому пакеті.

У рамках пакету гарантується повна оплата за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування необхідних медичних послуг та лікарських засобів на екстреному, паліативному та первинному рівні, та частково на вторинному (спеціалізованому) і третинному (високоспеціалізованому) рівні, наданих постачальниками медичних послуг. При цьому компонент медичної допомоги на всіх рівнях завжди буде оплачуватись державою у повному обсязі.

Конкретний перелік послуг та лікарських засобів, які входять до гарантованого пакету, щорічно затверджує МОЗ.

Застрахованими особами, незалежно від будь-яких додаткових критеріїв, є:

всі громадяни України,

іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України,

особи, яких у встановленому порядку визнано біженцями чи такими, що потребують додаткового захисту.

Буде створено новий центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів.

Фінансування здійснюватиметься за єдиними для усієї країни тарифами.

Страхування запроваджується поступово, на первинному рівні - з другої половини 2017 року, на інших рівнях - до 2020 року.

Також запроваджується реімбурсація вартості рецептурних лікарських засобів відповідно до призначення лікаря, що включені до деталізованого опису.

Поширити: