НОВИНИ

Підписано Закон про новий порядок стягнення аліментів

pic 2017-06-09 pic 15:49:17

06 червня 2017 року Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» № 2037-VIII (законопроект № 4928).

Аліменти можна буде стягнути у рамках наказного провадження - особа, з якою проживає дитина, може звернутися до суду за місцем реєстрації або перебування із заявою про видачу судового наказу. За зареєстрованим місцем проживання або перебування можна подати заяву про стягнення аліментів, а також про оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення. За такими вимогами судовий збір не сплачується.

Суд присудить на одну дитину - одну чверть, на двох дітей - одну третину, на трьох і більше дітей - половину заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку (на кожну).

Також збільшено мінімальний розмір аліментів із 30 % прожиткового мінімуму на дитину до 50 %.

Змінено порядок визначення і стягнення заборгованості за аліментами. Так, у разі виникнення заборгованості з вини платника аліментів їх одержувач має право на стягнення неустойки у розмірі 1 % суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100 % заборгованості.

Відповідальність платника аліментів настане через 7 днів з моменту повідомлення одержувача про необхідність сплатити певну суму. У разі несплати у цей строк пеня нараховується з наступного дня, а не з моменту отримання рішення суду.

Не допускається припинення провадження у справі про стягнення аліментів на підставі наявності спору щодо батьківства (материнства), визначення місця проживання дитини, участі одного з батьків або родичів у вихованні дитини, спілкування з дитиною.

Крім того, відтепер аліменти є власністю дитини, а той член сім'ї, на ім'я якого вони виплачуються, може розпоряджатися коштами лише в інтересах дитини. При цьому неповнолітня дитина може самостійно отримувати і розпоряджатися аліментами, що нараховуються.

Поширити: