НОВИНИ

Конституційний Суд України і податки

pic 2018-04-02 pic 15:05:44

Конституційний Суд України ухвалив рішення про оподаткування пенсій та щомісячного грошового утримання у справі №1-р/2018 від 27.02.2018р.

Так, КСУ розглянув подання 48 народних депутатів України та Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України положень Податкового кодексу України стосовно включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку суми пенсій (включаючи суму податку, нараховану відповідно до закону) та щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо їх розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленої на 1 січня звітного податкового року -  в частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел.

Нагадаємо, що до набрання чинності Закону України від 27.03.2014р. №1166-VII “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” пенсія та щомісячне довічне грошове утримання в Україні не оподатковувались. Проте з його прийняттям у ПКУ додано пункт 164.2.19, яким впроваджено оподаткування зазначених виплат.

Розглянувши справу, КСУ встановив, що абзац 1 підпункту 164.2.19 ПКУ не відповідає Конституції України і втратило чинність із27 лютого 2018 року. У рішенні висловлена позиція КСУ щодо принципу правової визначеності, яка може бути застосована для інших справ в майбутньому, враховуючи той факт, що законодавець часто нівелює принципом стабільності податкового законодавства, який тісно пов'язаний із принципом правової визначеності.

Із повним текстом рішення КСУ можна ознайомитись за наступним посиланням

Поширити: