НОВИНИ

ВСУ: на реальність господарської операції не впливає відсутність контрагента за місцем знаходження та надання послуг не за основним КВЕДом

pic 2018-02-19 pic 14:51:35

Цікаво, ВСУ, касуючи постанову апеляції, вказує на факти, які НЕ впливають на здійснення господарської операції.  Про це йдеться у свіжій постанові за №2а-6686/12/1470.

Історія справи: підприємство звернулося з адмінпозовом до суду з проханням скасувати податкове повідомлення-рішення, яким збільшено суму грошового зобов’язання з ПДВ.

Суд I інстанції задовільнив позов повністю з мотивів правомірності формування позивачем податкового кредиту на підставі належним чином оформлених первинних бухгалтерських документів, які відображають реальність  господарських операцій, та спричинили реальні зміни майнового стану платника податків.

Проте в апеляції постанову суду I інстанції скасовано, а в задоволенні позову відмовлено з мотивів визначення позивачем об'єктів оподаткування на підставі неповних даних первинної документації, яка б свідчила про наявність змін майнового стану платника податків у зв'язку зі здійсненням господарських операцій.

Що означають неповні дані в розумінні апеляції:

  • недостатність первинних документів (відсутність актів інвентаризації активів та зобов’язань)
  • відсутність контрагентів за місцем їх знаходження
  • (всупереч основному виду діяльності контрагента позивача, яким є роздрібна торгівля з лотків та на ринках, задокументовано отримання від цього контрагента послуг з розвантаження вантажів, які перевозилися пароплавами)

Висновки ВСУ: залишає постанову суду I інстанції в силі, постанову апеляції скасовує  та зазначає, що суд апеляційної інстанції обґрунтовує свої висновки фактами, які самі по собі не впливають на здійснення господарських операцій і тим самим порушує норми процесуального права - принцип допустимості доказів (стаття 74 КАС України).

Детальніше про мотиви позовної заяви та касаційної скарги підприємства читайте у повній версії постанови ВСУ за №2а-6686/12/1470 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/71766580)

А ось Вам і різні висновки вже ВАСУ стосовно реальності господарської операції, враховуючи відповідність умов договорів та КВЕДів контрагентів:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/61688260
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67528670

Поширити: